Czym jest piaskowanie?

Jest to czyszczenie strumieniowo-ścierne wykonywane za pomocą sprężonego powietrza z dodatkiem twardych cząsteczek. Jest to wciąż najszybsza i najskuteczniejsza metoda przygotowania zabrudzonych lub skorodowanych elementów do malowania. Rewelacyjne w przypadku usuwania rdzy, a także powłok malarskich, których chcemy się pozbyć. W zakresie naszych usług znajdziecie Państwo:

– piaskowanie konstrukcji stalowych

– piaskowanie kamienia i elewacji

– piaskowanie na mokro

Jak działamy?

piaskowaniePodczas stawianych nam zadań wykorzystujemy profesjonalne urządzenia każdorazowo dobierając odpowiednią technologię i uzgadniając z inwestorem rodzaj wykorzystanego ścierniwa. Po zakończonym procesie piaskowania, należy zdawać sobie sprawę, że poddany zabiegowi przedmiot musi koniecznie zostać zabezpieczony przed szkodliwym działaniem powietrza.

Piaskowanie wykorzystywane jest nie tylko do czyszczenia ale również do kształtowania powierzchni elementów. Przedmioty poddane tej metodzie charakteryzuje stopień gładkości, znacznie większy niż ten, który można osiągnąć dzięki metodzie manualnej. Kolejną zaletą piaskowania jest łatwe dotarcie do trudno dostępnych miejsc, co bywa nieosiągalne przy użyciu innych metod ścierania.